Warsztaty projektowania i szycia z Łucznikiem

Warsztaty Projektowania i Szycia z Łucznikiem - bo szycie znów jest modne!

Pod koniec sierpnia w Warszawie młodzi pasjonaci mody wzięli udział w Warsztatach Projektowania i Szycia, zorganizowanych przez Fashion Project i Centrum Cybernetyki. Zadaniem uczestników było stworzenie kreacji pod hasłem „Mała Czarna". Pod okiem fachowców od rysunku mody i uznanych projektantów powstawały oryginalne stroje a wszystko to przy pomocy maszyn do szycia legendarnej polskiej marki Łucznik.

Warsztaty Projektowania i Szycia przyciągnęły osoby, dla których szycie na maszynie stanowi hobby lub pasję, ale także tych, którzy wiążą z nim swoje przyszłe plany zawodowe. Program zajęć obejmował zarówno przygotowywanie projektów, ćwiczenia z rysunku żurnalowego, jak i podstawy rozpoznawania tkanin i technologię szycia na maszynie. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili znani projektanci i designerzy, jak Konrad Parol, Natalia Jaroszewska, Jonasz Fuz. Podczas warsztatów uczestnicy korzystali z materiałów, jakie zapewniła firma Tkaniny Włoskie oraz z maszyn do szycia Łucznika - model Weronika 2008.

Z uwagi na fakt, że jedynie dwie osoby miały wcześniej kontakt z maszyną do szycia, organizatorzy Warsztatów Projektowania i Szycia nie byli przekonani, czy osoby biorące udział w szkoleniu poradzą sobie z postawionym im zadaniem stworzenia w ciągu zaledwie kilku dni kolekcji sukienek. Jednak entuzjazm uczestników, w połączeniu z wiedzą przekazywaną przez prowadzących, a także dostęp do nowoczesnych maszyn do szycia, zaowocowały powstaniem unikalnej kolekcji projektów Małej Czarnej, które można jeszcze podziwiać w Centrum Cybernetyki w Warszawie. Prace dwóch uczestniczek warsztatów - Mai Szady (kategoria „najlepszy projekt") i Charlotte Sieradzkiej (kategoria „profesjonalne wykonanie/szycie") tak zachwyciły organizatorów szkolenia, że zostały wyróżnione i nagrodzone najnowszymi maszynami do szycia marki Łucznik.

- Cieszymy się, że mogliśmy stać się częścią projektu promującego zdolnych, młodych ludzi. Duże zainteresowanie warsztatami pokazuje, że moda na szycie wraca a ludzie chcę kreować rzeczy, których nie znajdziemy w sklepach. Jesteśmy też dumni, że uczestnicy warsztatów uczyli się podstaw szycia na maszynach Łucznika i mogli przekonali się, że ich obsługa wcale nie jest trudna, a efekt naprawdę potrafi zachwycić - mówi Remigiusz Chrzanowski, odpowiedzialny za promocję marki Łucznik - W szerokiej ofercie marki Łucznik znajdują się zarówno maszyny dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedni model dla siebie - dodaje.