Łucznik wspiera młode talenty

Legendarna polska marka maszyn do szycia Łucznik została partnerem programu edukacyjnego „Wilanów dla młodych talentów".

W ramach programu, Muzeum Pałac w Wilanowie organizuje „Ogólnopolski międzyszkolny konkurs na ubiór rokokowy". Zadaniem młodych uczestników jest zaprojektowanie i uszycie ubioru w stylu rokoko. Trwający właśnie II etap konkursu pokaże, jak zaprezentowane i wyróżnione w pierwszym etapie projekty zmienią się w piękne stroje inspirowane stylem rokokowym.

Pozycja lidera na polskim rynku maszyn do szycia jest dla marki Łucznik nie tylko sukcesem biznesowym, ale także, a może przede wszystkim zobowiązaniem wobec młodych adeptów sztuki krawieckiej. Misją, którą przyjęła marka Łucznik, jest wspieranie i podejmowane inicjatyw dających młodym ludziom możliwość rozwoju ich pasji i umiejętności.

Kolejnym projektem, do jakiego przyłączył się Łucznik jest program edukacyjny „Wilanów dla młodych talentów". W jego ramach odbywa się „Ogólnopolski międzyszkolny konkursu na ubiór rokokowy", w którym bierze udział młodzież z całej Polski, ucząca się w szkołach lub klasach o profilu odzieżowym, plastycznym, projektowania oraz stylizacji ubioru. Zadanie polega na zaprojektowaniu a następnie uszyciu stroju w jednej z dwóch kategorii: rekonstrukcja historycznego ubioru w stylu rokoko oraz zainspirowanie się modą tego okresu w tworzeniu współczesnego stroju. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w marcu 2011 roku, a zwycięzcy będą nagrodzeni najnowszymi maszynami do szycia marki Łucznik. Wyróżnione stroje zostaną wyeksponowane w osiemnastowiecznych wnętrzach Pałacu Wilanowskiego.

Styl rokoko ze swoja misternością wykonanych detali, mnogością ozdób (koronki, falbanki i wstążki) i wszechogarniającym przepychem jest doskonałym przykładem sztuki użytkowej. Konkurs na ubiór rokokowy służy rozpowszechnianiu i pogłębianiu wiadomości o historii i kulturze XVIII wieku, kształtowaniu wyobraźni i wrażliwości artystycznej młodych ludzi, a także doskonaleniu umiejętności z zakresu szycia i projektowania odzieży.