O firmie

Jako marka, swoim legendarnym już znakiem wpisanego w błękitne koło łucznika, firmujemy wyłącznie rozwiązania sprawdzone oraz przyjazne użytkownikom. Mamy w tej mierze wieloletnie doświadczenie. Na polskim rynku działamy bowiem od połowy lat 20. ubiegłego wieku. Dekady przemysłowej produkcji i rozwoju doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy teraz –marki rozpoznawalnej i obdarzanej ogromnym zaufaniem. To niezmiernie nas cieszy, ale również zobowiązuje, by mierzyć – jak na Łucznika przystało – coraz dalej i coraz śmielej.

Flagowymi produktami, z którymi do dziś jesteśmy związani nie tylko biznesowo, ale – przede wszystkim – emocjonalnie, są nasze maszyny do szycia. Marka Łucznik już od samego początku to w 100% polski kapitał oraz niezawodność dobrze znana kolejnym pokoleniom Użytkowników.



Wiedzą o tym zapaleni adepci sztuki krawieckiej, szyjący dziś na naszych nowych modelach oraz nestorzy, którym niezawodne, klasyczne sprzęty przypominają o „starych, dobrych czasach”, kiedy to mama czy babcia w domowym zaciszu przerabiała lub szyła kolejne, ubraniowe cudeńka.

Dziś ŁUCZNIK jest liderem sprzedaży w sektorze maszyn do szycia w Polsce. Reprezentowana obecnie przez spółkę ASPA Electro marka wkroczyła również na rynek AGD, stale rozwijając swoją ofertę w tym zakresie m.in. o akcesoria kuchenne, żelazka, odkurzacze czy oczyszczacze powietrza. Również w tym obszarze dążymy do tego, by pasja i idąca za nią jakość na dobre zagościły w domach naszych Klientów i – by podobnie jak łucznikowe maszyny do szycia – były synonimem niezawodności i pewności.




Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie z Wami pisać piękną historię Łucznika.
Bez Was cała ta opowieść nie miałaby sensu.



YouTube video

Poznaj historię marki



1925
Rozpoczęcie działalności
Rozpoczęcie działalności

Start działalności Zakładów Metalowych ŁUCZNIK S.A. Przez ponad 20 lat powstawały w nich: broń, rowery, szlifierki, frezarko-gwinciarki, zamki do drzwi, maszyny do pisania oraz szeroki asortyment narzędzi.

1948
Zmiany
Zmiany

Zmiany w działalności firmy. Na 30-lecie niepodległości Polski – Zakłady ŁUCZNIK rozpoczynają produkcję maszyn stębnowych. To wyraźny ukłon w stronę przemysłu odzieżowego.

1954
Rozszerzenie oferty
Rozszerzenie oferty

Na rynku pojawiają się nowe typy materiałów syntetycznych, których użycie pozwala wyprowadzić profesjonalny sprzęt poza hale fabryk. Zakłady ŁUCZNIK wypuszczają pierwsze maszyny do szycia dedykowane dla użytkowników domowych.

1958
Współpraca z ASPA
Współpraca z ASPA

Zakłady Metalowe ŁUCZNIK rozpoczynają współpracę z Przedsiębiorstwem ASPA. Od tego momentu to wrocławska firma produkuje i zapewnia dostawy kompletnych napędów montowanych w naszych maszynach do szycia.

1970
Dynamiczny rozwój
Dynamiczny rozwój

Lata siedemdziesiąte to dla ŁUCZNIKA okres wielkich możliwości i szybkiego rozwoju. Firma wznosi nowoczesny zakład produkcyjny. Dochodzi również do rozpoczęcia historycznej współpracy między zakładami z Radomia a światowej sławy marką Singer. Dzięki tej współpracy część produkcji przeniesiona zostaje za granicę.

1999
Nowe millenium
Nowe millenium

Koniec drugiego milenium to początek działalności Zakładu Maszyn do Szycia ŁUCZNIK Sp. z o.o., wydzielonego z pierwotnej struktury przedsiębiorstwa z Radomia.

2004
Aspa Group
Aspa Group

Grupa Kapitałowa ASPA nabywa licencję na używanie znaku towarowego „ŁUCZNIK”. Już dwa lata później Grupa zostaje właścicielem marki.

2020
Marka Łucznik
Marka Łucznik

Marka ŁUCZNIK to synonim jakości i tradycji. Mimo zmian własnościowych, firma pozostaje wierna rzetelnej polskiej myśli produkcyjnej i technicznej, zaopatrując m.in. największe sieci sklepów specjalistycznych i marketów w najwyższej jakości urządzenia AGD, z maszynami do szycia na czele.

Planowane efekty projektu: Utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa

Numer umowy: POIR.03.04.00-02-0232/20-00

Wartość projektu ogółem: 95 576,01 PLN


Wkład Funduszy Europejskich: 95 576,01 PLN
Beneficjent: „ASPA ELECTRO” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Cel projektu: Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19.