O firmie

Niemal od samego początku nasza historia jest nierozerwalnie związana z szyciem. W ciągu blisko 100 lat naszej działalności marka Łucznik nieustannie dowodzi, że wysokiej klasy polska produkcja może iść w parze z przyjaznym charakterem wytwarzanych urządzeń. W tym czasie zmienialiśmy się, zawsze jednak łącząc oczekiwania naszych Klientów z rynkowymi trendami i wymogami.

Od przedsiębiorstwa zapewniającego wyposażenie militarne i proste urządzenia mechaniczne przekształciliśmy się w firmę bliższą ognisku domowemu. Naszych projektantów zainteresowały codzienne potrzeby rodziny. Dziś polski dom jest miejscem, w którym Łucznik zagościł na dobre. Nasza oferta AGD niezmiennie nawiązuje do idei niezawodności, prostoty, elegancji i intuicyjnej obsługi.

Najważniejszym elementem ostatnich 70 lat działalności przedsiębiorstwa Łucznik są, rzecz jasna, kultowe maszyny do szycia oraz dedykowane im akcesoria. To na naszych pięknych modelach, jak choćby legendarnym Łuczniku KL 82, od dziesięcioleci uczą się szyć i rozwijają swoją krawiecką pasję kolejne pokolenia. I to nie tylko kobiet! To tradycja, którą z wielktim oddaniem kultywujemy po dziś dzień. Jej efektem jest wiele pięknych momentów i niepowtarzalnych wspomnień.Dziś połowa kupowanych w Polsce maszyn do szycia ma na sobie legendarne logo marki Łucznik. Cieszymy się, że nasze produkty są na wyciągnięcie ręki dla wszystkich, którzy podłapali szyciowego bakcyla lub szukają sprawdzonych sprzętów gospodarstwa domowego – nasze produkty można znaleźć nie tylko w największych sieciach handlowych w Polsce, ale także w sklepach specjalistycznych i w internecie.

Mieszkańcy Wrocławia i okolic zawsze mogą odwiedzić nas w Atelier Łucznik przy ul Miechowity 1. To miejsce, w którym nie tylko zasięgniecie fachowej opinii, ale też rozwiniecie swoją szyciową pasję. W Atelier Łucznik regularnie organizujemy warsztaty tematyczne zarówno dla osób, które stawiają pierwsze kroki w krawieckim świecie, jak i dla tych, które chcą nabywać kolejne szyciowe umiejętności.
Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie z Wami pisać piękną historię Łucznika.
Bez Was cała ta opowieść nie miałaby sensu.YouTube video

Poznaj historię marki1925
Sty 01

Rozpoczęcie działalności

Rozpoczęcie działalności

Start działalności Zakładów Metalowych ŁUCZNIK S.A. Przez ponad 20 lat powstawały w nich broń, rowery, szlifierki, frezarko-gwinciarki, zamki do drzwi, maszyny do pisania oraz szeroki asortyment narzędzi.

1948
Sty 01

Zmiany

Zmiany

Zmiany w działalności firmy. Na 30-lecie niepodległości Polski Zakłady ŁUCZNIK rozpoczynają produkcję maszyn stębnowych. To wyraźny ukłon w stronę przemysłu odzieżowego.

1954
Sty 01

Rozszerzenie oferty

Rozszerzenie oferty

Na rynku pojawiają się nowe typy materiałów syntetycznych, których użycie pozwala wyprowadzić profesjonalny sprzęt poza hale fabryk. Zakłady ŁUCZNIK wypuszczają pierwsze maszyny do szycia dedykowane dla użytkowników domowych.

1958
Sty 01

Współpraca z ASPA

Współpraca z ASPA

Zakłady ŁUCZNIK rozpoczynają współpracę z Przedsiębiorstwem ASPA. Od tego momentu to wrocławska firma zapewnia dostawy silników montowanych w naszych maszynach do szycia.

1970
Sty 01

Dynamiczny rozwój

Dynamiczny rozwój

Lata siedemdziesiąte to dla ŁUCZNIKA okres wielkich perspektyw i szybkiego rozwoju. Firma wznosi nowy, zaawansowany zakład produkcyjny. Dochodzi również do historycznej komitywy między zakładami z Radomia a światowej sławy marką Singer. Dzięki tej współpracy część produkcji przeniesiona zostaje za granicę.

1999
Sty 01

Nowe millenium

Nowe millenium

Drugie milenium dobiega końca, co oznacza jednak początek działalności Zakładu Maszyn do Szycia ŁUCZNIK Sp. z o.o., wydzielonego z oryginalnej struktury przedsiębiorstwa.

2004
Sty 01

Aspa Group

Aspa Group

Grupa Kapitałowa ASPA nabywa licencję na używanie znaku towarowego „ŁUCZNIK”. Już dwa lata później grupa zostaje właścicielem marki.

2020
Sty 01

Marka Łucznik

Marka Łucznik

Marka ŁUCZNIK to synonim jakości i tradycji. Mimo zmian własnościowych, firma pozostaje wierna rzetelnej polskiej myśli produkcyjnej, zaopatrując sieci sklepów elektro i supermarkety w najwyższej jakości urządzenia AGD z maszynami do szycia na czele.