Szyjemy maseczki nadziei!

blog
Dodano: 25 kwietnia 2020

Wszystko, co wiedzieliśmy jeszcze miesiąc temu, świat, jaki znaliśmy od zawsze, zmieniło się w ciągu zaledwie kilku dni, stając się trudną do rozwikłania niewiadomą. Nasze poczucie bezpieczeństwa zostało naruszone i czasem wydaje się, jakby z ludzi ulatywała nadzieja. Na to jednak nie pozwalają często „anonimowi” bohaterowie, których jako Łucznik nie tylko dostrzegamy, ale i gorąco wspieramy.

Widzimy masę wspaniałych akcji, dzięki którym – choć na odległość – jesteśmy bardzo blisko. Widzimy i bardzo szanujemy pracowite ręce Polaków, którzy codziennie zasiadają do swoich maszyn i godzinami – bez względu na porę – szyją tysiące maseczek ochronnych z myślą o pracownikach służby zdrowia (od pań sprzątających, salowych, kierowców karetek, pilotów LPR i noszowych przez ratowników medycznych i pielęgniarki, na lekarzach kończąc), służb ratunkowych, sanitarnych i nie tylko. W ten sposób nadają nowy, piękny wymiar akcji #zostanwdomu, wykorzystując swój czas, by dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Rozpoczynając w ubiegłym roku Charytatywny Maraton Szycia związany ze sprzedażą naszej czyniącej dobro maszyny Nadzieja, dostrzegliśmy to, co dziś widzimy jeszcze wyraźniej: niezwykłą solidarność „ludzi szycia”, pokazujących, że pracą własnych rąk możemy zmieniać świat na lepsze.

YouTube video